Zemsta

W piątek 05.01.2018r. i środę 10.01.2018r. klasa II gimnazjum na lekcjach języka polskiego przygotowała inscenizacje wybranych scen z komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”. Uczniowie podzielili się na grupy, po czym wybrali odpowiednie sceny do zagrania.

Sceny były różne, np. Rejent Milczek planujący wygnanie sąsiada z zamku i skrzywdzeni murarze, podpisujący akt oskarżający drugiego właściciela zamku, nieprawdopodobną i wymyśloną historię Papkina o swoim męstwie i odwadze podczas bitwy o mur graniczny a także przedstawienie Wacława – ukochanego Klary, Cześnikowi. A na samym końcu śniadanie u Raptusiewicza podane przez Dyndalskiego, podczas którego szlachcic marzy o miłości i zaślubinach z Podstoliną.

Aktorzy odczuwali tremę, stres i zdenerwowanie, że zapomną roli, że coś pójdzie źle lub wykonają niepotrzebne ruchy sceniczne. Na szczęście, mimo obaw i złych przeczuć, poszło jak z płatka. Pani Zofia Czepe była zachwycona występami i naszą grą aktorską. Każdy był dumny z siebie, a zarazem zadowolony z nagrody w postaci wysokiej oceny.

Inscenizacja wybranych scen z lektur jest naszą mocną stroną i każdy taki projekt jest dla nas wielką przyjemnością.

Milena Tworkowska i Magdalena Faszczewska uczennice klasy II g

„zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta” „zemsta”