Dobry zawód – fajne życie

Klasa III gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni uczestniczy w projekcie edukacyjnym „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020. Głównym celem projektu jest popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci. Zadaniem projektu jest ukazanie walorów i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając dalszą edukację prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym zawodzie i na konkretnym stanowisku. W projekcie bierze udział 145 szkół gimnazjalnych, 60 szkół kształcenia zawodowego z terenu woj. podlaskiego. W dniu 06.03.2018 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna w Białymstoku w ramach projektu. Uczniowie odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Białymstoku oraz Zakład Kosmetyczno–Fryzjerski. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel firmy ChM – producent implantów i narzędzi ortopedii i traumatologii.

Dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Motoszko i Aleksandra Karczewska znalazły się wśród grona 12 zwycięzców z subregionu białostockiego konkursu wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach regionalnego rynku pracy.

Wychowawczyni klasy III gimnazjum – mgr Anna Łapińska