Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, przygotowany przez uczniów klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum pod opieką p. Beaty Ołtarzewskiej.

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili sylwetki niektórych bohaterów – Żołnierzy Wyklętych, którzy nie chcieli zaakceptować siłą narzuconego systemu komunistycznego. Największe zainteresowanie wzbudziła postać Inki – Danuty Siedzikówny – siedemnastoletniej dziewczyny, sanitariuszki, która swoje młode życie poświęciła w obronie niepodległego państwa polskiego.

Całość apelu urozmaicona została recytacjami i piosenkami. Podniosła atmosfera sprawiła, że uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Społeczność szkolna miała także okazję zapoznać się z patriotyczną działalnością Żołnierzy Wyklętych dzięki prezentacji sylwetek tychże żołnierzy na korytarzu szkolnym przygotowanej przez Pana Daniela Rysia.

mgr Beata Ołtarzewska