„Tolerancja jest Ok”

Dnia 5 pażdziernika 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pod tytułem „Tolerancja jest Ok”. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Urbańska – instruktorka z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy II i III gimnazjum.

Projekt „Tolerancja jest Ok” ma na celu promowanie pozytywnych postaw wobec odmienności – narodowych, kulturowych, światopoglądowych – wśród młodzieży gimnazjalnej. Korzystając z multimedialnych środków wyrazu (dźwięk, obraz) uczniowie wspólnie zdefiniowali takie pojęcia jak tolerancja, demokracja, patriotyzm. Punktem wyjścia do dyskusji była projekcja filmu. Poprzez praktyczne działania warsztatowe uczestnicy uświadomili sobie, że bycie człowiekiem otwartym i tolerancyjnym to niezbędny warunek poznania i zrozumienia otaczającego świata. Mam nadzieję, że zrozumieli iż tolerancja nie jest dla nich zagrożeniem, ani „aktem łaski” czynionym wobec odmienności – to szansa, której nie można zmarnować.

Uczennica klasy III gimnazjum: Monika Fitt

„Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok” „Tolerancja jest Ok”