Witamy na stronie naszej szkoły

Podróż w czasie

21 września 2017 roku uczniowie klasy III gimnazjum wraz z wychowawczynią udali się na krótką wycieczkę do pobliskiego muzeum.

Prywatne Muzeum Archeologiczno–Etnograficzne jest prowadzone przez Wiktora Litwińczuka. W muzeum poznaliśmy historię naszego miasteczka. Na początku spotkania pan Wiktor opowiedział nam o różnorodnych maszynach, które wykorzystywane były dawniej w gospodarstwach. Mogliśmy z bliska obejrzeć urządzenia, którymi rolnicy posługiwali się na co dzień.

Gdy weszliśmy do środka, oczom naszym ukazały się telefony, których używali nasi dziadkowie. Później mogliśmy oglądać broń, okazy pięknych kamieni szlachetnych, ważne dokumenty i spisy z dawnych czasów, a także przedmioty użytku codziennego. Szczególną uwagę przykuła sowa oraz szkolna ławka, w jakich kiedyś siedzieli uczniowie. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały lekcje i jak karano wówczas za nieposłuszeństwo. Mogliśmy także obejrzeć piękne odznaki umieszczone za gablotą oraz sieci rybackie. Oglądaliśmy i fotografowaliśmy wszystkie eksponaty z wielką uwagą i zaciekawieniem, a pan Litwińczuk bardzo zajmująco o wszystkim opowiadał. Na koniec wpisaliśmy krótki tekst do księgi pamiątkowej, podziękowaliśmy za wizytę i wróciliśmy do szkoły.

Myślę, że odwiedzenie miejscowego muzeum było dla wszystkich trzecioklasistów świetną lekcją historii. Z pewnością każdy z nas zapamiętał wiele informacji z przeszłości naszego miasteczka. Byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i zapewne wrócimy tam powtórnie w przyszłości.

Monika Fitt kl. III g

Galeria zdjęć:
Podróż w czasie Podróż w czasie Podróż w czasie Podróż w czasie Podróż w czasie Podróż w czasie

Dzisiaj jest:


Zespół Szkół i Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Surażu

18-105 Suraż, ul. Szkolna 1

tel. (85) 650-31-21

email: zsipowsuraz@wp.pl

Przedszkole Samorządowe Jednooddziałowe w Surażu

18-105 Suraż, ul. Bielska 17

tel. (85) 650-31-25

Do góry

Copyright © 2009 Daniel Ryś ----- Ostatnia aktualizacja: