W TV3 Białystok

12.12.2017 roku uczniowie klas gimnazjalnych ZSiPOW w Surażu zwiedzili ośrodek TV3 Białystok. Specyfikę pracy reporterów telewizyjnych przedstawiła młoda dziennikarka pani Monika. Opowiedziała, jak powstają newsy do programów informacyjnych i interwencyjnych. Można było poznać dziennikarzy i zwiedzić tzw. newsroom, miejsce gdzie redagowane są serwisy informacyjne, pracują reporterzy, szukają ciekawych tematów, a potem opracowują je przed emisją merytorycznie i technicznie.

Miejsce skąd nadawany jest bardzo popularny program informacyjny „Obiektyw” prezentuje się bardzo skromnie. Oglądając studio podczas programu i przed emisją, można być bardzo zdziwionym, że to to samo miejsce. Telewizja potrafi zaskakiwać sztuką iluzji!

Młodzież zwiedziła pokój emisyjny, skąd nadawany jest na antenę każdy program i reklamy w ściśle określonym czasie. Nad wszystkim czuwają komputery, monitory, ale tez doświadczony pracownik telewizji. Ciekawym miejscem okazało się studio nagraniowe, gdzie robi się programy cykliczne i audycje na żywo. To miejsce najbardziej zainteresowało wszystkich. Ośrodek TVP w Białymstoku ciągle się rozwija, mieści się w dwóch gmachach. Pracownicy maja do dyspozycji nowoczesny sprzęt nagraniowy, oświetlenia. Wycieczka była bardzo ciekawa. Może ktoś z uczniów oglądając telewizję od kuchni, postanowił, że też zostanie dziennikarzem?

mgr Zofia Czepe

W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok W TV3 Białystok