III miejsce w II Edycji Turnieju Smart Gimnazjum

III miejsce w II Edycji Turnieju Smart Gimnazjum organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Łapach.

Turniej Smart Gimnazjum jest grą zespołową, sprawdzającą wiedzę, umiejętności kojarzenia faktów, a także zdolności interpretacji zjawisk.

„Dlaczego ryby żyjące w akwariach giną w ciepłej wodzie? Ile wynosi przyspieszenie bolidu podczas zwiększania prędkości? Jaki kąt tworzą wskazówki zegara, gdy wskazują godzinę 9.20? Co znaczy tytuł utworu Adama Mickiewicza „Dziady”? Który z monarchów został wybrany na króla za życia panującego władcy? I tak dalej… I tak podobne…”

Z tymi pytaniami z różnych dziedzin nauki zmierzyli się uczniowie z naszej szkoły.

Drużyna uczniów gimnazjum w składzie: Weronika Wołoszczyk, Milena Tworkowska, Paula Dunaj i Hubert Cimoch, uczestniczyła w potyczkach z uczniami szkół gimnazjalnych z Łap i okolic.

Po zaciętym pojedynku nasi uczniowie zajęli III miejsce.

Gratulujemy!

mgr Joanna Litwińczuk