Photon

6 listopada 2017 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela wydawnictwa MAC Edukacja wraz z Photonem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Photon jest to robot edukacyjny, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.

Robot jest sterowany za pomocą aplikacji, którą możemy ściągnąć na telefon bądź tablet. Aplikacja jest zabezpieczona hasłem, tak, aby nikt poza użytkownikiem nie mógł nim sterować. Na początku usłyszeliśmy historię powstania robota. Ciekawa opowieść o wszystkich planach, projektach i wysiłku, który włożyli w jego powstanie twórcy projektu Następnie mogliśmy zobaczyć w jaki sposób programuje się urządzenie. Wymaga to niezwykłej precyzji. Robot jest w stanie poruszać się w czterech kierunkach, wydawać dźwięki oraz zmieniać kolory oczu i czułek.

Po krótkim objaśnieniu możliwości Photona mogliśmy samodzielnie spróbować swoich sił w kierowaniu urządzeniem. Wszyscy śmiałkowie, z małą pomocą, dobrze sobie radzili. Na koniec podzieliliśmy się na dwie równe grupy i na czas musieliśmy jednakowo zaprogramować robota, z uwzględnieniem poruszania się w różnych kierunkach, zmiany kolorów oraz wydawanych dźwięków. Zwycięzcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Monika Fitt – uczennica klasy III gimnazjum

Photon Photon Photon Photon Photon Photon