IX Festiwal Sztuk Bożonarodzeniowych

Uczennice klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Surażu: Klaudia Kamińska, Zuzanna Kłosko i Aleksandra Wołoszczyk pod opieką p. Joanny Litwińczuk reprezentowały naszą szkołę na IX Festiwalu Sztuk Bożonarodzeniowych, zorganizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Niewodnicy Kościelnej.

Tegoroczna edycja Festiwalu Sztuk Bożonarodzeniowych miała szczególną oprawę, do tradycyjnych konkursów: „Białe Boże Narodzenie barwami malowane” i „Kolędy i pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane” w związku z 100-leciem Odzyskania Niepodległości dołączono koncert: „Polskich kolęd patriotycznych”.

Uczennice uczestniczyły w Gali Finałowej Festiwalu, która odbyła się 21 stycznia 2018 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niewodnicy Kościelnej przy licznym udziale rodzin, opiekunów, mieszkańców i zaproszonych gości.

Wśród dostojnych patronów i gości był także Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

W konkursie plastycznym: „Białe Boże Narodzenie barwami malowane” w kat. klas IV-VII nagrodzone zostały:

• I miejsce – Klaudia Kamińska
  • III miejsce – Zuzanna Kłosko
  • wyróżnienie – Aleksandra Wołoszczyk

Galę Finałową uświetnił i wprowadził w wyjątkowy klimat występ Aleksandry Wołoszczyk, która zaśpiewała kolędę Legionistów z 1914r.

Uczennice otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Relacja z Gali Finałowej – Magazyn Katolicki „Pod Twoją Obronę” z dnia 28.01.2018r. dostępny w internecie: bialystok.tvp.pl pod-twoja-obrone

mgr Joanna Litwińczuk