Spotkanie z leśnikiem

Dnia 26 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Dojlidy, panem Grzegorzem Żurkiem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas.

W klasach I–III szkoły podstawowej pan leśniczy opowiadał o dokarmianiu ptaków w czasie zimy oraz zaprezentował jak powinien być wykonany karmnik dla ptaków. W klasach IV–VI tematem spotkania była przyroda naszej najbliższej okolicy, między innymi jak rozpoznać typowe gatunki drzew liściastych oraz iglastych.

W najstarszych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum pan leśniczy przedstawił na czy polega praca leśnika i co trzeba zrobić aby wykonywać ten zawód.

Wszystkim uczestnikom spotkanie bardzo się podobało, uczniowie byli aktywni i zadawali mnóstwo pytań. W nagrodę każdy otrzymał drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Dojlidy – medale, magnesy oraz kredko–gwizdki. Nasza szkoła otrzymała w prezencie piękny karmnik dla ptaków.

Julia Sosnowska uczennica klasy VI

Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem Spotkanie z leśnikiem