Konkurs: „100 – lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie”

Organizatorem konkursu jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego), Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich.

Celem konkursu jest: edukacja patriotyczna i obywatelska młodzieży oraz pielęgnowanie polskości i idei niepodległości oraz tradycji narodowych w naszej Małej Ojczyźnie, pobudzenie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia za pomocą środków plastycznych, podniesienie świadomości narodowej i lokalnej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa naszej Małej Ojczyzny.

29 września 2017r. uczniowie klasy VI i VII pod kierunkiem p. Joanny Litwińczuk wzięli udział w eliminacjach lokalnych powiatowego konkursu plastyczno – historycznego: „100 – lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie”. 14 prac zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Damian Dunaj uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku, zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Gratulujemy!

szkolny koordynator konkursu: mgr Joanna Litwińczuk