Jeżycjada

Dnia 16.04.2018r. uczniowie klasy V wzięli udział w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowanym przez Bibliotekę przy ul. Złotej w Białymstoku.

Na początku spotkania został przedstawiony życiorys i ciekawostki z życia Małgorzaty Musierowicz. Następnie na dzieci czekała niespodzianka w postaci zabawy w kalambury. Była to świetna forma poznania i przypomnienia tytułów szkolnych lektur.

Jedna z prowadzących odczytała fragment powieści „Opium w rosole”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły. Ich zadaniem było zaprojektowanie okładki książki „Ciotka Zgryzotka”. Spotkanie było zorganizowane i przeprowadzone przez p. Barbarę Werpachowską, której serdecznie dziękujemy.

mgr Grażyna Domaszuk

Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada Jeżycjada