Pokaz doświadczeń przyrodniczych

Dnia 18 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń przyrodniczych dla uczniów klasy I, IIIa i IIIb. Doświadczenia prezentowali uczniowie klasy VI, uczestnicy koła przyrodniczego – „Klubu Młodego Przyrodnika”.

Pokaz uświadomił dzieciom, że nauka może przemienić się w świetną zabawę oraz, że wcale nie musi być nudna. Prezentowane były następujące doświadczenia:

• „Lewitująca bańka” – to niezwykle efektowne doświadczenie wykonały Klaudia Kamińska i Gabriela Sosnowska.
  • „Ciecz nieniutonowska” – w wykonaniu Michała Marciszewskiego.
  • „Cieczowy przekładaniec” – wykonała Zuzanna Kłosko.
  • „Bańka w Bańce” – którą zaprezentował Bartłomiej Woronecki.
  • „Gasnące świeczki” – w wykonaniu Mateusza Sosnowskiego.
  • „Chemiczny kameleon” – którego zaprezentowała Julia Sosnowska.

Dzieci były pod wrażeniem tego jak fascynująca może być przyroda i zdawały mnóstwo pytań. Młodzi naukowcy z koła przyrodniczego udzielili wyczerpujących odpowiedzi a za swój pokaz otrzymali gromkie brawa.

Zuzanna Kłosko – uczennica klasy VI